Kui kiri ei avanenud korrektselt, saate selle sisuga tutvuda siin


SALONGIÕHTU N° 4
„Siiditee Saadikud Postiteel"“

Ei juhtu just iga päev, et Lôuna-Eesti küngaste vahele eksib hõbehäälne Idamaa kaunitar, saatjaiks muusikud ennenägematuil pilleil. Varbuse Muusikamõisal on au ja rõõm teada anda, et juba esmaspäeval, 11. juulil, kõlavad meie paljukuulnud maakivimüüride vahel laulud merede, mägede ja ajalaotuste tagant, milliseid siinmail pole varem kuuldud. Kaugesse külla saabub uiguuri mukaami särav pärl - lauljatar GULMIRA koos oma ansambliga.

Gulmira ABLIZ, vokaal
Yakefu XIEERNA, gidžak
Amuti WUMAIERJIANG, dutar, nei
Saiyiding YIMINGJIANG, rubab

Kogu maailm on juba aastakümneid kaasa elanud uiguuri tiigrite käekäigule, kuid vähesed teavad, et suurte kaslaste kôrval vôitleb oma olemasolu eest omanäoline kultuur Nende muusika on huvitav segu Hiina môjudest ja mukaamist, millle olulisemad mõjutajad on pärsia, juudi, araabia ning Kesk-Aasia nomaadide kultuurid. Mukaam -tuntud ka kui makaam (maqam, pärsia keeles 'kuus laadi')- on klassikalisel ülistusluulel põhinev vokaal-instrumentaalne muusika, mida meistrid on oma õpilastele edasi andnud mitme sajandi vältel. Selle rangetele reeglitele allutatud muusikalise distsipliini juured ulatuvad islami-eelsesse aega ja harva kõlas see väheste valitute kunst väljaspool valitsejate õukondi või intellektuaalide salonge.


GULMIRA ABLIZ on noorema pôlvkonna väljapaistev laulja, kes on otsustanud pühenduda uiguuri mukaamile, et esivanemate lauldud lood nende ajaloolisel kodumaal ei hääbuks. Peale Xinjani Kunstide Instituudi lôpetamist ning Idamaa muusika studeerimist Taškendi Riiklikus Konservatooriumis liitus GULMIRA Xinjani rahvamuusika ansambliga, mis andis säravaid etendusi paljudes maailma riikides Koreast Alžeeriani. Täna seob igapäevane töö teda Xinjani mukaami ansambliga, kuhu kuuluvad vaid oma ala meistrid.

GULMIRA valdab kôiki tosinat uiguuri mukaami, kuid tunneb end koduselt ka uiguuri rahvamuusikas. Ei ole juhus, et tema esinemisi on saatnud edu erinevatel festivalidel ning teda on pärjatud nii šašmakaami kui rahvalaulu konkurssidel. Oma karjääri kôrghetkedeks peab lauljatar esinemisi suurel Siiditee Festivalil, mida korraldatakse Pekingis, Shanghais, Urumchis ja teistes Hiina linnades.
Euroopas on GULMIRA ja tema ansambel alles avastamata aare, kuid seda uhkem on auväärseid Siiditee saadikuid võõrustada meie uma tuhandeaaastasel Postiteel.

Kontsert algab kell 19:00
uksed seltskondlikuks läbikäimiseks avatud tund aega varem.
Sissepääsuks vaba annetus.
Mõisakohvik kostitab teelisi Süvahavva tee, Siidrikoja siidri ja Maitsemaa kokkade suupistetega.

Kontserdi Muusikamõisa õuele tooja on MUUILMAMUUSIKA
(tel. +372 5591 0969 Hannes Pikat)

INFO: info@varbuse.ee või tel. +372 504 0526 (Kalev Lindal)

Kui kiri ei avanenud korrektselt, saate selle sisuga tutvuda siin