Kui kiri ei avanenud korrektselt, saate selle sisuga tutvuda siin


Vabaõhu kontsert
"Laul läts mõtsa"

Rauast mehed, puust pillid ja hõbehäälsed lauljad moodustavad Põlvamaal Varbusel iidse mõisapargiga ühendkoori, et 1. oktoobril 2016 tähistada rahvusvahelisele muusikapäevale vääriliselt võrokeste laulupeoaastat. Päevaloojangul kell 19.00 mõisapargi põlispuude all tulevad esitlusele maiuspalad etnometallist koorimuusikani! Varbuse Muusikamõisa uue hooaja vägeval avakontserdil ajavad Võro vere keema Ummamuudu, Metsatöll ja spetsiaalselt ainult selle kontserdi jaoks kokkukutsutud loominguline ühendus „Mõtsamuudu Kunnakuur“. Teada on (Sakala,1884), et juba 132 aastat tagasi kogunesid Varbuse mõisa puiestikus kohalikud laulukoorid - traditsioonid väärivad jätkamist.


“Et külmakuudele tugevalt vastu minna, kütame algaval viinakuul muusikalise kokteiliga kered kuumaks,” lubab kontserdi eestvedaja ja Uma Pido dirigent Kalev Lindal. Talle sekundeerib ansambel Ummamuudu solist Meelis Leis: “Arvestades Varbuse Muusikamõisat kui omalaadset esinemispaika Lõuna-Eestis, on paikkonna eripäralist keelt ja kultuuri arvestades plaan just võrukeelseid lugusid esitada.” Lõpetuseks lisavad mõlemad mehed kui ühest suust, et “õnneks kajab metsast laul korduvalt vastu ning ei saa otsa päris sel hetkel, mil laulja vaikib. Ja kui laul on eriti hää, siis võibki lugu kajama jääda, elades teiste esituste kaudu veel kaua-kaua...”

Kontserdi eelmänguks esitletakse Varbuse Muusikamõisas 1. oktoobril algusega kell 17.00 vastvalminud Uma Pido topelt-DVD-d, esitlus toimub aidamajas ja on tasuta. Tänavu aset leidnud Uma Pido oli järjekorras juba neljas ning kõneles inimestest, metsast ja väelistest puudest. Suvise suursündmuse ülevaid emotsioone aitavad eestlaulmisega elavdada Uma Pido solist Meelika Hainsoo ja Lauri Õunapuu.


PILETID:

eelmüügist Piletilevis kuni 25. septembrini soodushindadega:
8.- € tavapilet, õpilane/üliõpilane 6.-€, perepilet 20.-€
alates 26. septembrist ja tund aega enne kontserti kohapeal:
12.- € tavapilet, õpilane/üliõpilane 10.-€, perepilet 30.-€
Kell 16.00-17.00 saab kohapealt soetada kontserdi pileteid soodushinnaga 8.-€ ja Uma Pido DVD-plaadi soodushinnaga 6.-€.
lapsed, vanuses kuni 7 aastat (k.a.) saavad sisse tasuta
perepilet kehtib kuni kahele täiskasvanule ja kuni kahele lapsele kuni 16 a. (k.a.)
Kõigile Varbuse Muusikamõisa sündmustele on võimalik osta ka toetajapilet. Toetajapilet maksab 50 eurot ning on mõeldud, nagu tema nimigi ütleb, Muusikamõisa toetamiseks. Sisukate programmide koostamiseks ning Eesti lõuna osariikide asukate kultuurielu rikastamiseks saavad mõisaelu korraldajad tuge nii rahasummast, kui ka mõttest, et on inimesi, kes peavad oluliseks vaimuviljeluse arendamist maal. Aitäh!
Toetajapileteid saab soetada nii eelmüügist kui ka kohapeal.

Lisaks kontserdi võimsale repertuaarile ja esinejatele pakub Ahja ürgoru ja maalilise Postitee vahel Tilleoru maastikukaitseala serval asetsev mõisapark omaette elamuse, tasub tulla natuke varem. Väravad avame kell 18.00. Kontserdi kestus umbes 2 tundi. Tulgu taevast kas või pussnuge! Valida tuleb õige riietus ja sobilik jook. Tuisutops külmarohuks või janukustutus päikese peletuseks on mõisaõuel saadaval ja kõhtu soojendavad mõisaköögi parimad palad.


Hea koorilaulja!
Moodustame üheskoos võimeka projektkoori „Mõtsamuudu Kunnakuur“ (s.t sõpruskonna, kogukonna, laulurahva perekonna segakoor), et anda ja saada osa ainulaadse kontserdi ava-akordis. Dirigent Kalev Lindal ootab projektis kaasa lööma kogemustega lauljaid, kes on võimelised iseseisvalt ära õppima või oma mälust taastama: Uma Pido popurrii, Puu kasusse korgõs (A.Ilves) , Võromaa laulu`(P.Pajusaar), Kõnõtraat (Ummamuudu), Oma laulu ei leia ma üles (V.Ojakäär/Metsatöll), Haanjamiis (rahvalik/J.Räppo)

Registreeri ennast SIIN

Lisainfo:
Varbuse Muusikamõisa e-post: info@varbuse.ee
Kalev Lindal, Varbuse Muusikamõisa eestvedaja
ja Uma Pido dirigent tel: 504 0526
www.varbuse.ee, www.facebook.com/varbuse/

Mõisaköis hiivata, kurss laululainetele!

Kui kiri ei avanenud korrektselt, saate selle sisuga tutvuda siin